Close

2. vydání Průvodce světem Arduina jako e-book ZDARMA!

2. vydání Průvodce světem Arduina jako e-book ZDARMA!

Představovat vám knihu Průvodce světem Arduina, kolem které to tady všechno začalo, asi není úplně na místě. Pro ty z vás, co se s Arduinem setkali až v poslední době, tady je alespoň malé ohlédnutí za první českou knihou o Arduinu v jednom z minulých článků.

Co je ale důležité ohledně našeho Průvodce světem Arduina je to, že nyní uvolňuji elektronickou podobu aktuálního 2. vydání ZDARMA! Do vašich mobilů, tabletů, čteček a nebo rovnou do vaší tiskárny!

Celý e-book vydáváme pod licencí Creative Commons CC BY-NC. To znamená, že dílo můžete nekomerčně šířit, upravovat, vylepšovat a vytvářet odvozená díla. Nově vzniklá díla musí být také nekomerční a musí u nich být uveden původní autor. Pokud si například chcete upravit některé části knihy pro vlastní účely, třeba pro výuku, tak jste za těchto podmínek vítaní.

Pro ty z vás, kteří si přece jen rádi ke knize lehnou (já taky) a chtějí si dělat při bastlení poznámky (já taky hodně), je tady samozřejmě stále papírová verze knihy Průvodce světem Arduina.

A jak se vlastně liší nový e-book od toho starého vysloužilého? Celkově se liší hodně. Kniha od doby prvního e-booku prošla opakovaně grafickou úpravou, gramatickou korekturou a byla kompletně přesázena do LaTeXu. V e-booku jsou nyní také funkční linky na související webové odkazy, což urychlí práci. Přibyla také kapitola o ESP8266.

Moc si přeji, ať se myšlenka bastlení co nejvíce rozšiřuje a ať osloví všechny lidi, kterým nejsou cizí vlastní nápady, tvoření a dělání věcí po svém! A že tady ten potenciál je, dokazuje více než 70.000 tisíc stažení Arduino e-booku zdarma od roku 2014!

Nový Arduino e-book bude k dispozici na stránce arduino.cz od půlnoci 24.10.2018 (pokouším se to dát na CDN).

Bastlení ZDAR!

Oldřich Horáček

Oldřich Horáček

"Žádný člověk se nestane profíkem jen tak přes noc..."
Jsem zapálený hardwerář a tvůrce. Snažím se lidem přibližovat technologie, usnadňovat začátky a podporovat zajímavé projekty. Web Arduino.cz vznikl právě s tímto cílem. Moc mě baví věci udávat do pohybu a rozvíjet :-).
Oldřich Horáček

Napsat komentář