Close

Arduino 1D hra z RGB LED pásku

Arduino 1D hra z RGB LED pásku

Za poslední roky vzrostla komplexnost her o několik řádů. Každý rok přinášejí herní studia lepší efekty, grafiku, hudbu, příběh a další lákadla pro hráče. Projekt TWANG se vydal opačnou cestou. Hru zjednodušuje jak to jen jde.

Zelená „herní postavička“ se může pohybovat pouze ve dvou směrech. Její pohyb je možné řídit pomocí speciálního joysticku, který je vytvořený z pružiny na dveře, na jejímž vrcholu je připevněný akcelerometr. Je tak možné měřit její ohyb, ale také to, jestli hráč nechá pružinu vibrovat, což znamená útok postavy. Použitý RGB LED pásek umožňuje zobrazit spoustu barev, takže je možné ve hře reprezentovat například nepřátele, lávu, vodu a také smrt postavy.

O řízení se stará deska Arduino Mega, ke které je připojený akcelerometr MPU-6050, a také malý reproduktor. O podobném Arduino projektu jsme na Arduino.cz již jednou psali, byl ale jednodušší a založený na Arduino UNO.

Projekt je inspirovaný obdobným zařízením s názvem Line Wobbler. Jeho autorem je Barton Dring. Kód projektu naleznete na GitHubu, podklady pro 3D tisk na serveru Thingiverse.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/01/24/crawl-through-a-1d-led-dungeon-with-twang/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář