Close

Arduino automat na sladkosti

Arduino automat na sladkosti

Pro některé jsou tyto automaty jen něčím, co bez zastavení přejdou, jiným zase můžou připadat jako magnet. Vždyť to musí být snadné pomocí chapadla chytit plyšáka či jinou odměnu a donést ji na patřičné místo. I tak by bylo lepší mít tohle zařízení doma, aby člověk mohl trénovat. Nejen proto Ryan Bates z Retro Built Games postavil zmenšeninu tohoto automatu a nazval ji Super Claw – „super klepeto“.

Projekt je již ve čtvrté verzi, a i když se stále nedá koupit jako celek, nabízí autor desku pro ovládání krokových motorů, kterou připojíte na Arduino Mega pomocí jednoho plochého kabelu (tzv. kšandy). Díky tomu je zapojení velice přehledné.

Desku si můžete zakoupit zde a například tady můžete najít inspiraci pro potřebné robotické chapadlo. Více informací o projektu najdete na retrobuildgames.com.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/05/24/try-to-grab-some-candy-with-this-arduino-claw-machine/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Napsat komentář