Close

Arduino barman vám připraví oblíbený nápoj

Arduino barman

Máte vy a vaši přátelé nějaký oblíbený koktejl, ale nebaví vás ho pořád dokola míchat? Pokud ano, mohl by vás tento projekt zajímat. Arduino barman, jehož autorem je kutil s přezdívkou GreatScott, je schopný na počkání namíchat koktejl ze tří ingrediencí. V případě autora jsou to vodka, brusinkový džus a grapefruitový džus. Výsledný koktejl je známý pod názvem Sea Breeze. Objem jednotlivých složek ve výsledném nápoji je možné nastavit pomocí rotačního enkodéru na zařízení.

Arduino barman - Displej a ovládání

Displej a ovládání

K řízení zařízení je použita deska Arduino Nano. Ta ovládá tři peristaltické pumpy, které dávkují jednotlivé složky a také řídí I2C displej 16×2 a snímá rotační enkodér.

Velice jednoduše jde v tomto zařízení změnit použité ingredience. Stačí přepojit hadičky a přepsat názvy ingrediencí v programu. Na stejném principu mohou pracovat i zařízení s více možnými přísadami – stačí přidat pumpy a vhodně rozšířit program.

Zařízení v akci můžete vidět na videu níže.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/12/12/this-diy-machine-mixes-your-favorite-three-ingredient-cocktail/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

One Comment on “Arduino barman vám připraví oblíbený nápoj

Profilový obrázek
adyhas
9.2.2018 at 15:21

Parádní barman. Jen to poladit, aby nalíval jeden za druhým :-)

Napsat komentář