Close

Arduino kompresor z LEGA

Arduino Lego Kompresor

To, že LEGO umí pracovat s jednoduchými pneumatickými prvky, je známá věc. Ale viděli jste někdy kompresor z LEGA, který umí udržovat konstantní tlak? Jak je vidět v tomto projektu, lze toho dosáhnout – a to velice elegantním způsobem. Projekt využívá čtyři motory, osm pneumatických pump a 10 tlakových nádob. Kompresor udržuje tlak 35 PSI.

Arduino Lego Kompresor

O řízení se stará Arduino, které měří tlak ve dvou oddělených pneumatických systémech. Informace o stavu kompresoru jsou uživateli zprostředkovány prostřednictvím dvou displejů (jeden je LCD, druhý sedmisegmentový). Autor projektu vytvořil kompresor pro účely stavby LEGO železnice. Díky tomu obsahuje kompresor i osvětlení, aby na něj LEGO „pracovníci“ viděli 24/7.

Pro rychlý náběh má kompresor mód turbo. V tomto případě pracují motory pod napětím 12V namísto standardních 9V. To je hodnota, která nepřetěžuje motory, ale zajistí rychlejší naplnění zásobníků. Hydraulickou část tvoří dvě oddělené sekce, které mohou být volitelně propojeny pomocí hydraulických přepínačů na zadní straně kompresoru. Zařízení umí zobrazit i čas, po který jsou jednotlivé sekce aktivní. Tlak v sekcích je měřen pomocí neoficiálního LEGO senzoru z mindsensors.com.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/09/10/a-beautifully-designed-lego-pneumatic-compressor/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář