Close

Arduino MIDI kontrolér

Arduino MIDI klávesnice

Pokud jste někdy viděli MIDI klávesnici se spoustou svítících tlačítek, která slouží ke tvorbě hudby, možná vás napadlo, jak těžké by bylo vytvořit si vlastní za pomoci Arduina.

Kutil GreatScott se do stavby jedné takové pustil a celkem se mu to i povedlo. Kromě toho si také položil otázku, jestli se stavba takové klávesnice vyplatí. Vyšlo mu, že po zvážení pozitiv a negativ vychází koupená verze a DIY verze docela podobně.

Arduino MIDI klávesnice

Ve videu níže můžete vidět celý proces výroby klávesnice s maticí 6×6 kláves. Uvidíte pájení elektroniky, výrobu 3D tištěné krabičky i tvorbu programu. V základu klávesnice je deska Arduino Nano, která skenuje maticovou klávesnici, ovládá podsvícení gumových tlačítek (pomocí adresovatelných LED WS2812B) a po sériové lince posílá příkazy do počítače. V počítači poté běží převodník ze sériové linky na MIDI příkazy.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2019/02/19/make-your-own-midi-keyboard-matrix-or-just-buy-one/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář