Close

Arduino projekt – UNO WiFi lodička #2 – Nový design

Arduino projekt - Arduino UNO WiFi lodička

Zdravím!

Nedávno jsem vydal článek o první konstrukci Arduino lodičky a problémech, které mě potkaly při tvorbě tohoto Arduino projektu. Článek byl spíše o testování mých nápadů a řešení, než o realizaci a konečné podobě projektu.

Dnes vám taky neukáži konečný produkt, ale loďku se kterou jsem spokojený a na které budu pracovat dále, hlavně co se zábavného ovládání týče.

Možná si říkáte, proč krabice od džusu? Proč si nekoupit plastové tělo v modelářství, nebo si neudělat loďku z polystyrenu a pak ji potáhnout plastem? Po modelářské stránce by to byla určitě lepší volba. Ale já nejsem modelář, navíc rád stavím z „odpadu“, co najdu doma.

Skončil jsem článek s pomalou, nevzhlednou, špatně ovladatelnou plovoucí krabicí. Je čas na změnu!

Ve stavbě loďky chci určitě pokračovat, ale hlavně se zaměřím na zajímavé možnosti ovládání, které Arduino nabízí. Tak uvidíme, co vymyslím. Případné připomínky házejte do komentářů! Díky!


WiFi mobilní ovládací aplikace http://www.roboremo.com/
Bluetooth mobilní ovládací aplikace http://www.keuwl.com/apps/bluetoothelectronics/


 

Matěj Suchánek

Matěj Suchánek

Už nějaký čas tvořím technicky zajímavé projekty všeho typu. K Arduinu jsem se dostal náhodou a jako samouk se naučil s ním pracovat. Jsem studentem střední průmyslové školy, takže žádný profík. Nicméně na tom usilovně pracuji.
Matěj Suchánek

8 Comments on “Arduino projekt – UNO WiFi lodička #2 – Nový design

Richard Jelínek
16.9.2016 at 13:09

Perfektní řešení, před rokem jsem si koupil lodičku stejného typu jako máte vy, dva silné motory, možnost připojování Li-po baterií. Už tenkrát při nákupu jsem počítal s přestavbou a váše ovládání arduinem mi dává návod k řešení, mám takový dotaz, zkoušel jse na jak velkou vzdálenost vám funguje wifi v mobilu? Případně jestli nezvažujete použít nejnovější typ Bluetooth – zigBee ?

Matěj Suchánek
Matěj Suchánek
16.9.2016 at 14:04

Vzdálenost jsem ještě netestoval, ale rozhodně má onboard ESP8266 větší dosah než obyčejný bluetooth modul HC-05, který jsem používal pro prvotní testy. Ale můžu vám říct že používám arduino UNO wifi v pokoji a dosahove se hodně blíží našemu tp-link routeru. Případně není problém přikoupit anténu. Bluetooth určitě používat nechci, protože s loďkou mám určitě plány a hodí se mi tam připojení k wifi. Jinak zigBee moduly neznám, ani jsem s nimi ještě neměl tu čest a v budoucnu plánují pro bluetooth používat ESP32.

Peter Vojtech
11.8.2016 at 6:37

Skvelý nápad! Chcem sa opýtať aký shield ste použili, keďže cez neho treba riešiť ako bezdrôtovú komunikáciu(asi Bluetooth?) a zaroveň budenie motorčekov? Iné externé súčiastky som si nevšimol.
Vďaka

Matěj Suchánek
Matěj Suchánek
14.8.2016 at 22:52

Zdravím! Pro bezdrátovou komunikaci používám samotné Arduino UNO WiFi http://www.hwkitchen.com/products/arduino-uno-wifi/ na kterém je tento motor shield http://www.hwkitchen.com/products/ardumoto-motor-driver-shield/. Bluetooth by šlo určitě také použít, ale do budoucna se mi bude wifi hodit 🙂 Díky! 😀

Roman
31.7.2016 at 8:22

Moc pěkný. To brčko je kouzelně jednoduché řešeni.

Matěj Suchánek
Matěj Suchánek
31.7.2016 at 21:33
Tomasko
31.7.2016 at 0:23

Na to aby sa voda nedostala do loďky stačí silikónová vazelína – nerieš čo už niekto vyriešil 😉

Matěj Suchánek
Matěj Suchánek
31.7.2016 at 21:59

Ano, je spousta možností, jak vyřešit pohon. Loďku s vazelínou jsem už dělal, tak jsem udělal něco jiného. Asi bych s vazelínou udělal možná i líp, ale celý tento projekt je o tom, že je tak trochu netradiční na úkor dokonalosti. A hlavně je to po mém – 😉

Napsat komentář