Close

Arduino replika R4-P17

Arduino R4-P17

Alejandro Clavijo s otcem Jerónimem strávili poslední dva roky stavbou droida R4-P17 ze Star Wars. Pokud se ve Star Wars droidech nevyznáte, R4-P17 je droid, který doprovází Obi-Wana Kenobiho.

Replika droida je vyrobená ze dřeva a hliníkového plechu. O řízení se starají čtyři desky Arduino. Co je ale na projektu nejzajímavější je to, že byla replika schválená i studiem Lucasfilm, které za filmy Star Wars stojí. Robot způsobil poměrně velké pozdvižení a objevil se hned v několika TV pořadech a psala o něm spousta blogů.

Fotky ze stavby a další informace naleznete na stránkách autora.

Arduino R4-P17

Arduino R4-P17

Arduino R4-P17

Když zrovna Clavijo nestaví Star Wars droidy, pracuje jako inženýr a vytváří řídicí jednotky pro kontrolu zdravotního prostředí v domech. Na projektu jsou jeho zkušenosti celkem znát. Podklady pro 3D tisk částí projektu naleznete na serveru Thingiverse.

Arduino R4-P17

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/11/13/star-wars-fan-builds-an-arduino-powered-r4-p17-replica/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář