Close

Arduino vám udělá perfektní kávu

Arduino Cold Drip

Stejně jako spousta dalších lidí, i John Edgar Park si rád v létě dá čerstvou ledovou kávu. Když si ji ale dáte v kavárně, často chutná vodově a kysele. Může za to rychlé zchlazení kávy po dokončení extrakce. Alternativou k ledové kávě vařené za tepla je metoda Cold Brew. Káva připravovaná touto metodou se louhuje i více než deset hodin, avšak ve studené vodě, takže nedojde k uvolnění hořkosti v takové míře, jako je tomu u za tepla připravovaných káv. Příprava je velice jednoduchá, ale může k ní být potřeba drahé vybavení – tzv. cold-brew tower (filtrační věž), takže často nezbude nic jiného, než si na tento typ kávy zajít do kavárny.

Cold Brew Tower

Cold Brew Tower

Tyto věže se skládají ze (odshora) zásobárny na vodu s kohoutkem pro kontrolu rychlosti odkapávání, zásobníku na namletou kávu s filtrem, karafy na vylouhovanou kávu. John se rozhodl vytvořit automatizovanou verzi filtrační věže od základu, za použití Arduinem ovládaných solenoidů pro přesnou kontrolu průtoku věže. Svůj projekt zveřejnil na webu časopisu MAKE.

Pro ovládání průtoku jsem si zvolil zdravotně nezávadný solenoidový ventil a naprogramoval jsem Arduino pro jeho ovládání. Ovladač se skládá z tranzistorů, které jsou umístěné na prototypovacím shieldu a  dvou 1000 Ohm potenciometrů. Ty umožňují nastavit frekvenci a délku otevření ventilu.

Arduino Cold Brew Tower

Arduino Cold Brew Tower

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/06/brew-some-iced-coffee-with-an-arduino-controlled-tower/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář