Close

Chytrá lampa vnímající mozkové vlny zajistí lepší soustředění

Chytrá lampa pro lepší soustředění

Clara je chytrá lampa, který umí reagovat na aktivitu vašeho mozku a přizpůsobí osvětlení pro co nejlepší soustředění. Jejími autory jsou Marcelo Mejía Cobo, Belen Tenorio a Josh Suche, kteří se sešli na School of Visual Arts v New Yorku. V srdci Clary najdeme desku Arduino UNO.

Snímač mozkových vln

Snímač mozkových vln

Ke čtení mozkových vln je použit Neurosky MindWave Mobile, což je nástroj s Bluetooth připojením, který umí měřit EEG aktivitu vašeho mozku. Ta je pomocí Arduino UNO převedena na aktuální barvu světla lampy. Neupravuje však pouze světlo, ale také přehrává různý šum, který zlepšuje koncentraci (viz například Coffitivity.com nebo Mynoise.net).

Na začátku vydává lampa teplé a příjemné světlo, které podpoří počáteční kreativitu a nápady. Jak se ale ponoříte do myšlenek, začne světlo zostřovat a je stále chladnější a chladnější. Hlasitost šumu vycházejícího ze zabudovaných repráčků postupně roste a odstiňuje vás tak postupně od ostatních rušivých zvuků.

Na obrázku níže můžete vidět vnitřek lampy – Arduino UNO s připojeným shieldem Adafruit Music Maker.

Vnitřnosti lampy vnímající mozkové vlny

Vnitřnosti lampy

Kód a další informace naleznete na Github projektu Clara.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/10/09/staying-focused-with-a-brain-sensing-smart-lamp/ a mírně upraveno.

 

 

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář