Close

Děsivé animatronické oko

Arduino animatronické oko

Mrknout na mě tohle oko někde v noci, tak mám asi co dělat, abych neutekl :)

Pokud rádi děsíte přátele, nebo třeba zrovna vymýšlíte, jak vašeho robota trochu polidštit, mohl by pro vás být tento projekt dobrou inspirací. Maker Will Cogley vytvořil animatronický model oka, aby mohl na Halloween vyděsit své přátele. I přes svůj původní účel je ale projekt velice zajímavý příklad mechaniky, která se dá použít i u různých humanoidních robotů.

Arduino animatronické oko - Detail

Detail

Oko je možné ovládat pohybem joysticku, stisknutím tlačítka oko mrkne. Potenciometrem je také možné nastavit, jak moc je oko přivřené, když je v klidu. Oko je řízené deskou Arduino UNO. Projekt autorovi zabral jeden den, ale s poskytnutými instrukcemi a zdrojovými soubory to lze jistě zvládnout rychleji.

Více informací o projektu se dočtete na serveru Instructables. Oko v provozu můžete vidět na videu níže.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/04/24/scare-your-friends-with-a-3d-printed-animatronic-eyeball/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář