Close

DIY Arduino ponorka

DIY Arduino ponorka

Když zrovna venku nejsou tropy, hodí se mít možnost za sebe poslat do vody nějakého pomocníka. Třeba protože je bazén příliš studený, nebo je voda znečištěná. V tomto případě se určitě bude hodit tato Arduino ponorka.

DIY ponorka má rám z PVC trubek a šest turbín, které umožňují ponorce pohybovat se vodou tak, jak se pohybuje dron vzduchem (i včetně držení hloubky a směru). I způsobem řízení se ponorka inspirovala u svého létajícího příbuzného.

Na palubě najdeme desku Arduino Mega a FPV kameru, ze které je přenášen signál do řídicí stanice přes Ethernet kabel. Tento kabel je navlečen do polypropylenového lana, kterým je ponorka spojena se břehem. Pilot může vidět obraz z ponorky na malém displeji, společně s daty z ponorky, o jejichž zpracování se stará Arduino UNO.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/05/31/diy-submersible-rov-flies-through-the-water/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář