Close

DIY tepelné snímkování

DIY Arduino tepelná kamera

Před časem jsme tu měli projekt, který pomocí ručního IR teploměru uměl tvořit tepelné snímky. Byl to ale takový slepenec, který nebyl úplně elegantní. To se o tomto projektu rozhodně prohlásit nedá.

Za použití Arduino Nano, dvou krokových motorů a IR teploměru vytvořil autor velice elegantní tepelnou kameru. Krokové motory postupně otáčejí teploměrem a měří teplotu jednotlivých bodů. Z těch je pak sestaven výsledný tepelný obrázek. K ovládání motorů je použitá deska Kurokesu SCA1. Arduino Nano slouží k získávání informací o teplotě z teploměru.

Velkou výhodou tohoto zařízení je možnost pořídit panoramatické tepelné snímky. Nevýhodou je právě způsob snímkování postupným otáčením teploměru, takže pořízení snímku může zabrat i něco přes hodinu (a to se tepelné podmínky můžou změnit).

Arduino DIY tepelná kamera v akci

Kamera v akci

Arduino DIY tepelná kamera - výsledný obrázek

Výsledný obrázek

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/04/19/diy-panoramic-thermal-imaging/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář