Close

Arduino Uno (rev3) + wifi shield ESP8266 připojení-oživení

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Arduino Uno (rev3) + wifi shield ESP8266 připojení-oživení

  • Toto téma obsahuje celkem 46 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Dzaraaa a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 47)
  • Autor
    Příspěvky
  • #9955
    Dzaraaa
    Účastník

    Ano, děkuji, postup z uvedených odkazů se dá vyzkoušet. Zkoušel jste konkrétně vy?

    #9974
    MilosD
    Účastník

    jj , zkoušel , nahrál jsem FW a zkusil nahrát program na zkoušku.

    // original sketch: http://shin-ajaran.blogspot.ro/2014/12/noobs-guide-to-esp8266-with-arduino.html
    // rewrite after photo by niq_ro from http://nicuflorica.blogspot.com/
    // and http://arduinotehniq.blogspot.com/
    
    void setup() {
      // initialize both serial ports:
      Serial.begin(115200);
      Serial2.begin(115200);
    }
    
    void loop() {
     while(Serial2.available()) Serial.write(Serial2.read());
     
    while(Serial.available()) Serial2.write(Serial.read());
    }

    Jen to mam zabojené z RX TX z boku desky na 16,17 RX2 TX2 na Mega
    edit:
    Ještě ty Piny mám všechny dole

    #9976
    Dzaraaa
    Účastník

    Jasný… Používá tedy wifi shield pro komunikaci TX a RX? Jesli bych mohl mít wifi shield zaklesnut do pinů arduina a musel bych tedy propojit RX a TX piny z boku?

    #9999
    Dzaraaa
    Účastník

    Věděl by někdo jak řešit? Děkuji

    #10047
    Dzaraaa
    Účastník

    Zdravím, našel by se někdo, kdo má stejný problém? Jak řešit? Děkuji.

    #10050
    Vojtěch Vosáhlo
    Účastník

    Trochu teď nevím kde je problém. Zkoušel jste kód uvedený výše? Stačí zjistit které piny shieldu jsou připojeny na TX a RX modulu, v arduinu na ně pak nastavíte software serial a pošlete nějaký ukázkový příkaz. Prakticky stejně jako v kódu nahoře.

    #10051
    Dzaraaa
    Účastník

    A jaký kód máte na mysli?

    #10052
    Vojtěch Vosáhlo
    Účastník

    Kód od MilosD napsaný výše na této stránce.

    #10053
    Dzaraaa
    Účastník

    Máte na mysli tento:

    void setup() {
    // initialize both serial ports:
    Serial.begin(115200);
    Serial2.begin(115200);
    }

    void loop() {
    while(Serial2.available()) Serial.write(Serial2.read());

    while(Serial.available()) Serial2.write(Serial.read());
    }

    A které příkazy mi určují TX a RX?

    #10054
    Vojtěch Vosáhlo
    Účastník

    Jo tohle je psané na megu. Moje chyba. Vemte kód odsud: https://www.arduino.cc/en/Tutorial/SoftwareSerialExample

    #10065
    Dzaraaa
    Účastník

    Stále se mi nedaří zprovoznit wifi shield na arduinu. Mohl by prosím někdo z Vás sepsat návod co jak zapojit a jaký kôd napsat, aby bylo arduino s wifi shieldem komlet připraveno k akci. Děkuji Všem co se podílejí.:)

    #10066
    Vojtěch Vosáhlo
    Účastník

    Jediné co potřebuje kdokoliv kdo se tu bude podílet vědět je jaký je pinout shieldu. Tzn. kam vede RX a TX ESP. Tohle prostě musíte zjistit vy. Proměřte to, najděte na netu obrázek ESP 12 a proměřte na jaký pin duina jdou. Pak se tu dá něco vymýšlet. Pokud tu už někdo zmiňoval jaké piny to jsou tak mě tam odkažte ale já si nevšiml…

    #10098
    Dzaraaa
    Účastník

    Ano, tak jsem tedy prohlédl shield a zjistil jsem, že RX a TX nejsou vyvedeny na patici pro připojení k arduinu ale mají piny pro připojení zvlášt. Tak jsem provedl propojení RX a TX arduina a wifi shieldu viz. fotografie. Teď bych potřeboval úvodní část pro spuštění. Děkuji.

    #10101
    Vojtěch Vosáhlo
    Účastník

    Takže máte připojený RX modulu na TX arduina a obráceně? Možná by bylo lepší dát si rx a tx na 2 obyčejné piny arduina. Pokud to tak uděláte, můžete použít hlavní RS232 na komunikaci s PC. To by bylo asi lepší. Pak napište na jaké piny je to připojeno a já zkusím vyflusnout nějaký kód.

    #10102
    Dzaraaa
    Účastník

    Ne piny na RS232 nepotřebuji. Zkuste to takhle.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 47)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.