Close

ESP 8266

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino ESP 8266

Označeno štítky: 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 37)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5131
    Aleš
    Účastník

    Nepájivé pole používám jenom v krajní nouzi. To raději sletuju několik drátů do Y 🙂 Ale možná by stačilo přidat k napájení ESP8266 nějaký velký kondenzátor. Na vykrytí špiček při vysílání. Jenom na vyzkoušení.

    #5132
    jankop
    Účastník

    Mimochodem Aleši, na svém webu píšeš, že modul ESP826-01 má 1MB FLASH. Není to pravda, ten běžný, který máš na fotce má pouze 512KB. Jako novinka se teď presentuje provedení ESP8266-01E s 1MB, ale ten vypadá jinak.

    #5133
    jankop
    Účastník

    Verze 1.6.6. podle mě nefunguje s ESP8266. Alespoň můj první pokus neprošel.

    #5134
    Aleš
    Účastník

    Máš pravdu, má jenom 512KB.
    Teď si tady s tím znovu hraju, a 1.6.6 opravdu s ESP8266 funguje. Zrovna mi běží demo HelloServer.

    #5135
    jankop
    Účastník

    Zrovna verzi 1.6.6. instaluji, asi máš pravdu, při svém prvním pokusu jsem možná udělal nějakou chybu.
    Ale narazil jsem na problém v tom, že nedovedu nastavit piny pro I2C. Potřeboval bych připojit čidla, ale nedokážu definovat SCL a SDA.

    #5146
    jankop
    Účastník

    Tož závěr mého experimentu zní:“Pokud se nechcete dostat s ESP8266/Arduino do problémů, tak zůstaňte u Arduino IDE 1.6.5. Verze 1.6.6. správně se stávajícím doplňkem pro ESP8266 nepracuje!“

    #5150
    jankop
    Účastník

    No tak se zdá, že ten export bináru půjde také. Sice to píše, že funkce není podporována, ale druhým dechem to napíše, kam to BIN uložilo. A podařilo se mi praktickým programem ESP8266Flasher.exe binár nahrát do modulu a spustit.

    #5156
    Aleš
    Účastník

    Co znamená, že s 1.6.6 nepracuje správně? Já jsem teda verzi 1.6.5 nezkoušel, ale s 1.6.6 nemám problémy. Normálně dám export binaru, a ono mi ho to vyexportuje. Do ESp jsem ho nahrávat nezkoušel. Nic o tom, že není podporována to nepíše. Zkus z //USER/… smazat adresář arduino15, a nainstalovat podporu ESP znovu.

    #5157
    jankop
    Účastník

    Když chci přeložit, co mi předtím šlo, tak to holt nejde.

    Varování: platform.txt z jádra 'ESP8266 Modules' obsahuje zastaralé recipe.ar.pattern="{compiler.path}{compiler.ar.cmd}" {compiler.ar.flags} {compiler.ar.extra_flags} "{build.path}/{archive_file}" "{object_file}", automaticky skonvertované do recipe.ar.pattern="{compiler.path}{compiler.ar.cmd}" {compiler.ar.flags} {compiler.ar.extra_flags} "{archive_file_path}" "{object_file}". Zvažte upgrade tohoto jádra.
    WARNING: Category '' in library EEPROM is not valid. Setting to 'Uncategorized'
    WARNING: Category '' in library ESP8266httpUpdate is not valid. Setting to 'Uncategorized'
    WARNING: Category '' in library Hash is not valid. Setting to 'Uncategorized'
    WARNING: Category '' in library SPI is not valid. Setting to 'Uncategorized'
    WARNING: Category '' in library Ticker is not valid. Setting to 'Uncategorized'
    WARNING: Category '' in library Wire is not valid. Setting to 'Uncategorized'
    C:\Users\Pavel\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\1.6.5-947-g39819f0\libraries\ESP8266WebServer\examples\AdvancedWebServer\AdvancedWebServer.ino: In function 'void setup()':
    
    AdvancedWebServer:117: error: 'drawGraph' was not declared in this scope
    
      server.on ( "/test.svg", drawGraph );
    
                               ^
    
    exit status 1
    'drawGraph' was not declared in this scope
    
    Nalezena neplatná knihovna v C:\Users\Pavel\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\1.6.5-947-g39819f0\libraries\esp8266: C:\Users\Pavel\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\1.6.5-947-g39819f0\libraries\esp8266
    Nalezena neplatná knihovna v C:\Users\Pavel\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\1.6.5-947-g39819f0\libraries\esp8266: C:\Users\Pavel\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\1.6.5-947-g39819f0\libraries\esp8266
    
    #5180
    Aleš
    Účastník

    Aha. Tak to asi bude nějaký problém nové verze.
    Mě zase se..u ty Warningy. Proč musím pokaždé vědět, že je některá knihovna „špatná“. Nemůžu přijít na to, jak to vypnout, a ty knihovny vymazat nechci, protože je používám, a fungujou. Jenom IDE se nějak nelíbí.

    #5246
    Zbyšek Voda
    Správce

    Tyto problémy se vyskytují snad jen ve verzi 1.6.6. Verze 1.6.5 jede OK.

    #5265
    Aleš
    Účastník

    Já jsem verzi 1.6.6 nainstaloval jenom proto, abych vyzkoušel kreslení grafů, které tato nová verze obsahuje. Ale už mě to štve natolik, že jsem se vrátil k verzi 1.6.5, a na grafy používám dál Processing.

    #6134
    terje
    Účastník

    Zdravím chlapi, mám prosbu. Zprovoznil jsem ESP8266 s jedním čidlem(ds18b20) na thingspeak. Potřeboval bych k tomu modulu připojit více čidel(např.4).V HW se celkem vyznám, ale SW mi dělá potíže. Dík za radu.
    Tady je kód:

    /*
    * This sketch sends data via HTTP GET requests to data.sparkfun.com service.
    *
    * You need to get streamId and privateKey at data.sparkfun.com and paste them
    * below. Or just customize this script to talk to other HTTP servers.
    *
    */

    #include <ESP8266WiFi.h>
    #include <OneWire.h>
    #include <DallasTemperature.h>
    #include <stdlib_noniso.h>

    #define ONE_WIRE_BUS 2 // DS18B20 pin
    OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);
    DallasTemperature DS18B20(&oneWire);

    const char* ssid = „terje“;
    const char* password = „xxxxx“;

    const char* host = „api.thingspeak.com“;
    const char* APIkey = „xxxxxxxxxxxx“;

    float oldTemp;

    void setup() {
    Serial.begin(115200);
    delay(10);

    // We start by connecting to a WiFi network

    Serial.println();
    Serial.println();
    Serial.print(„Connecting to „);
    Serial.println(ssid);

    WiFi.begin(ssid, password);

    while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
    delay(500);
    Serial.print(„.“);
    }

    Serial.println(„“);
    Serial.println(„WiFi connected“);
    Serial.println(„IP address: „);
    Serial.println(WiFi.localIP());
    }

    void loop() {
    delay(30000);

    float temp;

    DS18B20.requestTemperatures();
    temp = DS18B20.getTempCByIndex(0);
    Serial.print(„Temperature: „);
    Serial.println(temp);

    char charVal[12];

    dtostrf(temp, 8, 2, charVal);

    Serial.print(„connecting to „);
    Serial.println(host);

    // Use WiFiClient class to create TCP connections
    WiFiClient client;
    const int httpPort = 80;
    if (!client.connect(host, httpPort)) {
    Serial.println(„connection failed“);
    return;
    }

    // We now create a URI for the request
    String url = „/update?key=“;
    url += APIkey;
    url += „&field1=“;
    url += charVal;//String(temp);

    Serial.print(„Requesting URL: „);
    Serial.println(url);

    // This will send the request to the server
    client.print(String(„GET „) + url + “ HTTP/1.1\r\n“ +
    „Host: “ + host + „\r\n“ +
    „Connection: close\r\n\r\n“);
    delay(10);

    // Read all the lines of the reply from server and print them to Serial
    while (client.available()) {
    String line = client.readStringUntil(‚\r‘);
    Serial.print(line);
    }

    Serial.println();
    Serial.println(„closing connection“);
    }

    #6135
    terje
    Účastník

    Jo, ty čidla by byly na jedné sběrnici.

    #6136
    Aleš
    Účastník

    Takhle:
    temp0 = DS18B20.getTempCByIndex(0); // první čidlo
    temp1 = DS18B20.getTempCByIndex(1); // druhé čidlo, atd..

    char buf[24];
    String strTemp0 = dtostrf(temp0, 6, 2, buf);
    String strTemp1 = dtostrf(temp1, 6, 2, buf);
    ….

    Odeslání:
    url += „&field1=“;
    url += strTemp0; //String(temp0);
    url += „&field2=“;
    url += strTemp1; //String(temp1);
    …..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 37)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.