Close

Komunikace Ard. Mega 2560 a PC přes COM

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Komunikace Ard. Mega 2560 a PC přes COM

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jan Hraba a poslední změna proběhla před 7 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10908
    Jan Hraba
    Účastník

    Připojil jsem sériovým kabelem Arduino Mega 2560 k počítači a ve webovém editoru napsal program, který se mi ale bohužel nedaří nahrát přes COM do Arduina. Používám funkční kabel od tiskárny. Je nutné mít lokální editor IDE, nebo lze dané realizovat i pomocí webového editoru? Pravděpodobně nemám instalovaný správný ovladač – použil jsem „CH341SER“. Prosím o radu. Díky Honza

    #10909
    Zbyšek Voda
    Správce

    Dobrý den, Honzo,
    problémů může být více, musíte poskytnout víc informací.
    – jaké webové IDE používáte?
    – jakou desku máte (nejlépe s odkazem, odkud jste ji koupil)
    – hlásí editor při nahrávání nějakou chybu?

    #10933
    Jan Hraba
    Účastník

    Dobrý den,
    díky za reakci. K jednotlivým bodům:

    1. Netuším, jak zjistit přesný název a verzi aplikace, ale pouštím ji zadáním: https://create.arduino.cc/editor/, přičemž pracuji v cloudu.

    2. desku jsem koupil na dx.com, na desce je uvedeno Made in China, pokud pustím lokální IDE ver. 1.6.10 a zadám GetBoard Info, editor vypíše:
    BN: Unknown board
    VID: 1A86
    PID: 7523
    SN: Upload any sketch to obtain it

    3. webový editor napsaný program přeloží bez chybového hlášní, ale asi jej do arduina nepošle, přičemž vypíše:
    „arduino-builder/arduino-builder -compile -core-api-version 10611 -build-path /tmp/457964434 -hardware arduino-builder/hardware -hardware arduino-builder/packages/cores -tools arduino-builder/tools -tools arduino-builder/packages/tools -built-in-libraries arduino-builder/latest -libraries /tmp/353782079/pinned -libraries /tmp/353782079/custom -fqbn arduino:avr:mega:cpu=atmega2560 -build-cache /tmp -verbose=false /tmp/353782079/Rolety_ver_002
    Sketch uses 2866 bytes (1%) of program storage space. Maximum is 253952 bytes.
    Global variables use 173 bytes (2%) of dynamic memory, leaving 8019 bytes for local variables. Maximum is 8192 bytes.“

    Nějak mi docházejí nápady 🙁

    #10935
    Jan Hraba
    Účastník

    Přikládám foto boardu:

    Attachments:
    #10956
    Zbyšek Voda
    Správce

    V tom výpisu IDE žádnou chybu nehlásí. Podle čeho soudíte, že program nefunguje?

    Když nahrajete blikání LEDkou, tak bliká?

    #10994
    Jan Hraba
    Účastník

    Zdravím Zbyšku,
    ano, LED „L“ bliká v intervalu 1s/1s, ale bez mého přičinění. Stačí jen připojit napájení. Když programově změním časy, reakce je nulová a přitom mi IDE rovněž nehlásí chybu.

    Taky jsem zjistil určité HW rozdíly mezi MEGA2560 rev3 s chipem 16AU1510 a mým MEGA2560 s chipem 16AU1505. Proto jsem minule přikládal foto boardu.

    Upřednostnil bych přímou komunikaci, mám 778733993, zavolate mi prosím? Případně prosím pošlete SMS a já se ozvu.

    Děkuji. Honza

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.