Close

Kontroler pro ovládání akvária

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino Kontroler pro ovládání akvária

Zvolené téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (6 hlasů) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek lukaass7 a poslední změna proběhla před 2 měsíců, 3 týdnů.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #10656
  Profilový obrázek
  darira
  Účastník

  Zdravím,
  přidávám odkaz na stažení projektu pro řízení akvária. Jedu na něj s postupnými změnami skoro dva roky. Protože pár lidí již chtělo tento projekt, začal jsem tvořit takový pokus o návod. Základem je MEGA + 3,2″ dotykové LCD. ZIP soubor je včetně Arduino IDE 1.0.6 s potřebnými knihovnami, návod (teprve začátek), RAW soubory a pár základních prográmků – proto taková velikost. V nejnovějších IDE se vždy něco pokazilo. Začátek návodu je pro lidi, kteří Arduino vidí poprvé (to byl hlavní důvod pro sepsání – pro kolegu v práci). Postupně budu doplňovat a přidávat odkaz ke stažení pokud bude zájem. Za upozornění na chyby a jiné „blbosti“ budu vděčný. Za případnou pomoc s optimalizací a rozšiřování programu ještě více :).

  http://leteckaposta.cz/145100129

  #10889
  Profilový obrázek
  SirTonic
  Účastník

  Mam veliky zajem,
  jen tak dal, jen dotaz na novych verzi IDE to nefunguje?

  #10890
  Profilový obrázek
  SirTonic
  Účastník

  Bylo by moudre sepsat, kde a jak stahnout knihovny
  * Adafruit_PWMServoDriver.h
  * TimeAlarms.h
  * Time.h
  * DS1307RTC.h
  * UTouch.h
  * SdFat.h
  * UTFT.h
  nebo sou knihovny dodavany s URL ke stazeni?

  #10891
  Profilový obrázek
  ArduXPP
  Účastník

  Když použijete arduino ide které je součástí, tak tam ty knihovny jsou.

  #10897
  Profilový obrázek
  SirTonic
  Účastník

  Taky by nebylo na skodu sepsat kusovnik s orientacnimi cenami
  S cim mohu pomoci?

  #10898
  Profilový obrázek
  darira
  Účastník

  Jak píše ArduXPP, knihovny jsou v zipu. U novějších IDE vždy něco blblo, Time.h je lehce upravená kvůli překladu. Než s někým pořád řešit kde je problém, hodil jsem to tam komplet. Ceny, stačí kouknout na net (buď v CZ a zaplatíš ranec nebo ebay/Ali). Snad jen tišťáky – cca 280,-Kč hlavní deska, 216,-Kč deska pro LED. Cena je orientační, nechal jsem si je vyrobit v Pardubicich – PCB 1,5mm, 70um + stříbro + lak + vrtání. Určitě to někdo zvládne levněji. Jsem línej leptat doma. Mám teď ESP (NodeMCU) pro web přístup, ale nemůžu se k tomu nějak časově dostat. Zakládal jsem novou nádrž a dodělávám ještě osvětlení a kryt. Tak třeba časem sem dám něco dalšího. Ještě potřebuji okótovat rámeček pro LCD a dát do výroby na frézku.

  #11146
  Profilový obrázek
  darira
  Účastník

  Neporadil by prosím někdo, jak kontrolovat správné zaslání analogové hodnoty z Arduina do ESP (NodeMCU) přes sériovou linku? Posílat data z NodeMCU na Cayenne mě jde v pořádku. Když ale posílám hodnoty z Arduina do NodeMCU, velmi často se např údaj o teplotě 24,0 „rozpadne“ a Cayenne vypíše hodnotu jako 2 a pak 2,4 nebo jinou kombinaci naměřených čísel. Zřejmě jde o ztrátu nějakého bytu. Část kódu používám z http://www.arduino8.cz/lekce-35-arduino-komunikace-pres-rs485-az-na-vzdalenost-1200m/. Autor článku ke konci uvádí „dopsat tuto kontrolu pomoci funkce XOR a přidat jí do protokolu“. Pokud by se nějak podařilo zajistit odesílání „správných“ dat byl by tento projekt rozšířen o připojení k web přístupu na cayenne.mydevices.com s možností app pro android. Návod postupně dopíšu. Pomůže někdo?

  Attachments:
  #11150
  Profilový obrázek
  posjirka
  Účastník

  no ve výsledku tím autor myslel že si pošleš s kodem i jeslti počet log.1 je sudý „sum=0“ nebo lichý „sum=1“- Pak si spočítáš počet log.1 v tebou přijatých datech a porovnáš. pokud nesouhlasí sudá/lichá máš špatná data a nereaguj na ně. Je tu otázka zda máš duplexní komunikaci, nebo jen posloucháš/přijímáš. V tu chvíli totiž moc neovlivníš výsledek a max. můžeš čekat na lepší konstelaci hvězd. To je pak důležité někde indikovat…. no a pokud máš duplexní nebo aspoň halfduplex tak si prostě požádáš o nová data a to tak dlouho než to to sedne. jak asi tušíš může se stát že i tak nedostaneš 100% výsledek, ale pravděpodobnost stoupá ….

  #11153
  Profilový obrázek
  darira
  Účastník

  Děkuji za odpověď. Asi začnu postupně. Nejdříve se zbavím nepájivého pole, které mám na odzkoušení a nahradím tišťákem. Pak přidám tu podmínku pro ověření dat. Pokud by ani to nefungovalo tak bych žádal o nová data jak píšeš. Nešlo mě do hlavy, že to tak blbne – arduino a PC komunikuje v pořádku. Asi za to může to nepájivé pole s převodníkem úrovní, rychlost je 9600. Z RX2/TX2 Arduino Mega na piny D1/D2 u NodeMCU (SoftwareSerial.h) lze použít i duplexní komunikaci?

  #14514
  Profilový obrázek
  Smith
  Účastník

  Dobrý den, byl by někdo tak laskavý a uložil soubor z odkazu http://leteckaposta.cz/145100129, ktery uz neexistuje, někam ještě jednou nebo poslal odkaz? Děkuji :)

  #14929
  Profilový obrázek
  lukaass7
  Účastník

  Dobry den, bylo by mozne ulozut soubor znovu? Na starsim odkazu jiz neni ke stazeni. Dekuji a hezky den

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.