Close

Nano OK, Uno & Mega NOK

Úvodní stránka Fórum Software Drivery Nano OK, Uno & Mega NOK

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek TomasM a poslední změna proběhla před 2 roky, 5 měsíci.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #10738
  Profilový obrázek
  TomasM
  Účastník

  Ahoj, koupil jsem si na Aliexpress.com klony arduina Nano, Uno a Mega. Všechny desky používají stejný převodník CH340G. Po instalaci ovladačů mi ale správně funguje pouze nejmenší z nich, Uno a Mega mi po připojení pouze defaultně blikají. Už nevím co s tím… Po připojení Nana se ve správci zařízení ukáže v sekci Porty jako USB-SERIAL CH340 (COM3). Když připojím Uno nebo Megu, tak se ukáže v sekci Řadiče USB jako Neznámé zařízení USB (požadavek popisovače zařízení selhal). Manuálně aktualizovat driver nejde, zobrazí se hláška o tom, že ovladač tohoto zařízení je aktuální. V Arduino IDE je při zapojení větších desek položka PORT šedá, nejde nic zvolit. Zkoušel jsem to jak u sebe ve windows, tak v linuxu na jiném PC se stejným výsledkem. Díky za odpověď.

  #10739
  Profilový obrázek
  TomasM
  Účastník

  Tak je to vyřešeno, po napsání onoho dlouhého příspěvku mě napadlo vyhrabat starej kabel, jestli to náhodou nemůže být taková banalita, jako vadný kabel. A ono samozřejmě ano, takže díky a dávejte bacha na vadné kabely z číny! :D

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.