Close

NEMA 17 a DRV8825 driver

Úvodní stránka Fórum Hardware Motory NEMA 17 a DRV8825 driver

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10677
    Miroslava
    Účastník

    Ahojte,

    používam dva NEMA17 motory a použila som Motor/Stepper/Servo shield kde písali že driver zvládne 1.2A avšak sú veľmi horúce a po pár sekundách musím odpojiť napájanie (12V 1.5A) pretože sa bojím že mi zhorí.

    Na jednom fore mi poradili že tento DRV8825 driver bude vhodnejší avšak rada by som sa spýtala na názor aj iných, pretože aj ten Motor-Stepper-Servo-Robot-Shield mal písané v špecifikácii že zvládne 1.2A ale myslím že to nie je pravda.

    Takže využívali ste niekto tento driver a v poriadku zvládol beh dvoch krokových motorov? 🙂 Ďakujem.

    #10681
    Aleš
    Účastník

    Asi by ti nejlépe poradil někdo, kdo se zabývá 3D tiskárnama. Já ti mohu jenom říct, že mám tento driver: http://www.ebay.com/itm/332037151999, k němu připojený podobný motor, a ten driver hřeje docela hodně. A to má o dost větší chladič.

    #11356
    chevy.us
    Účastník

    Zdravím. Píšeš,že driver zvládne 1,2A. Motor, který je v odkazu má proud 1,5A. To už jsi 300mA přes. Musí to topit fest. Takhle je to už za hranou navíc nalepovací chladič je samo o sobě dost zvěrstvo od výrobce.
    Nejsem žádný profík, ale zkusil bych buď pořádně chladit, nebo raději driver s pořádnou rezervou.

    #11365
    Miroslava
    Účastník

    Ahoj no nakoniec som si kúpila DRV8825 ovládače ktoré sú fajn – majú aj potenciometer a síce majú nalepovací chladič ale zvládnu to – motory sú zapnuté cca 10 sekúnd potom ich vypinam takze chladič je len na chvíľku teplý a potom je všetko ok 🙂 tieto drivere zvládnu cca 1.5A takze mám to už na mieru

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.