Close

Problém s připojením arduino klon CH340G

Úvodní stránka Fórum Software Drivery Problém s připojením arduino klon CH340G

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek jarous5 a poslední změna proběhla před 1 rokem, 7 měsíci.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #7203
  Profilový obrázek
  petrcaltik
  Účastník

  Dobrý den,
  mám problém s připojením klonu arduino Uno s čipem CH340G. Když nainstaluji ovladač ch341 nezobrazí se žádný port COM… Zkoušel jsem port přidat ručně to se mi podařilo ale zobrazuje se s vykřičníkem a připojené arduino stejně nefunguje… Ještě jsem někde vyčetl a stáhl USB Deview, kde se připojené arduino také nezobrazuje. Zkoušel jsem dva různé USB kabely… Mělo by tam být vidět i v případě, že není ovladač arduina nainstalovaný? Opravdu si už nevím rady, budu rád za jakékoliv nápady..

  #7211
  Profilový obrázek
  posjirka
  Účastník

  zkus to na jiném PC a pak zkus jiný kus arduina. CH340 mohla odejít do věčných digitálních lovišť. Kdyby odešel tak Arduino nemusíš vyhazovat. Můžeš jej naprogramovat přes ICSP port a použit v nějáké aplikaci.
  Napadá mě ještě chybný konektor (zapatlané piny na konektoru), vadný krystal pro Ch340g a pod.
  Když to Arduino zapojíš do USB portu tak předpokládám, že LED POWER svítí a LED „L“ na 13 pinu bliká (defaultní program blik). Pokud jo tak Arduino funguje a je to chyba jen komunikace. My máme 3 klony s tímto čipem a všechny fungují ….

  #7212
  Profilový obrázek
  petrcaltik
  Účastník

  Problém vyřešen… :-) Při zoufalém zkoušení jsem začal prohlížet všechny pájené spoje a zjistil jsem že dva kontakty USB konektoru na arduinu jsou spájené, po proškrábnutí nožem vše funguje! :-) posjirka-díky za reakci! :-)

  #7214
  Profilový obrázek
  petrcaltik
  Účastník

  Fotka se mi nedaří nahrát…

  #7216
  Profilový obrázek
  posjirka
  Účastník

  zřejmě čínská pomsta zahnívajícímu západnímu kapitalusmu :)
  Ne vážně, to se občas stane a je super že jsi na to přišel sám.
  Chybami se člověk učí. Hlavně že to funguje.

  #13359
  Profilový obrázek
  jarous5
  Účastník

  Ahoj mám takový problém.. vždycky jsem chtěl už jako malý si hrát s programovací stavebnici. Jenže až teď ve starším věku se mi to mohlo splnit. bohužel jsem si koupil po internetu arduino klona. chtěl jsem ho zprovoznit , ale marně. nechtěli se mi nainstalovat aktualizace a když jsem zkoušel stáhnout jaký si instalační driver, taktéž marně. vůbec se mi nezobrazuje nějaký usb 2.0 a v serial portálu ani příšlusný port pro arduino.. už si fakt nevím rady jak to zprovoznit. tolik jsem se těšil až si něco poskládám a vyzkouším.. akorát jsem jenom zklamaný. po připojení arduina k pc svítí stavová led zelená a druhá led L jenom oranžové bliká po asi cca 2sekund. mám typ chipu Atmel mega 16u2 1722 PH A96UB tak jestli by mi někdo poradil už jsem fakt zoufalý… děkuji moc

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.