Close

Levná Arduino quadrokoptéra

fotografie Arduino kvadrokoptéry

Anderson Li a jeho tým na Victoria University vytvořili úžasnou quadrokoptéru s pomocí Arduina, několika DC motorů a 3D tisknutých součástek. Quadrokoptéra běží na upravené verzi AeroQuad softwaru a ve vzduchu vydrží až několik hodin.

Použití jedné vrtule u helikoptér často způsobuje otáčení těla helikoptéry v opačném směru a proto mají také helikoptéry ještě jednu vrtuli  vzadu na ocase.  Naproti tomu quadrokoptéra používá 4 vrtule, které se točí v různých směrech, díky tomu jsou quadrokoptéry stabilnější a lépe se ovládají.

Tato quadrokoptéra se dá vyrobit asi za 4000 Kč a je k ní ještě třeba vytisknout plastové části z materiálu ABS o hmotnosti 176g.  Je to skvělý DIY (do it yourself – udělaj si sám) dron, který si můžete pomocí arduina také přeprogramovat dle svých potřeb.

Na stránkách projektu je možné najít kompletní návod.

Oldřich Horáček

"Žádný člověk se nestane profíkem jen tak přes noc..."
Jsem zapálený hardwerář a tvůrce. Snažím se lidem přibližovat technologie, usnadňovat začátky a podporovat zajímavé projekty. Web Arduino.cz vznikl právě s tímto cílem. Moc mě baví věci udávat do pohybu a rozvíjet :-).
Oldřich Horáček

Napsat komentář