Close

Mega sudoku z 81 7-segmentových displejů

Arduino mega sudoku ze segmentových displejů

Za použití vlastnoručně vyrobeného tištěného spoje, vytvořil Hari Wiguna sudoku, které zobrazuje číslice na sedmisegmentových displejích. Těch použil celkem 81. K ovládání hry je použitý klasický keypad.

Většina lidá si kvůli hraní Sudoku koupí knížku, nebo si stáhne aplikaci na mobil či tablet. Ti opravdu nadšení si možná koupí herní konzoli určenou jen na Sodoku. To ale Wigunovi nestačilo, a tak si vytvořil vlastní elektronickou verzi hry. Místo klasického LCD se rozhodl použít sedmisegmentové displeje. Těch použil celkem 81 zapojených v jednom pouzdře po třech. Ovládání hry probíhá pomocí keypadu, na kterém prvně vyberete, do jaké devítiny chcete zapisovat, poté do jaké číslice v této devítině a nakonec konkrétní číslici. Díky tomu tak stačí pouze dvě kliknutí k tomu, aby se hráč dostal na libovolné místo na herní ploše.

Arduino mega sudoku ze segmentových displejů - Průběh výroby

Průběh výroby

Přes to, že je hra velice zajímavá a na projektu již autor strávil spoustu času, nemá zatím implementované samotné generování her. Pokud se chcete připojit, Wiguna by uvítal jakoukoliv pomoc.

Více informací o projektu se můžete dočíst na stránce projektu na Hackaday.io, nebo na GitHubu. Podívejte se také na sérii videí s autorovým komentářem.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/10/26/81-7-segment-displays-combine-to-form-mega-sudoku-game/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář