Close

Na letošním Maker Faire se vylíhne 20 Otto robůtků!

OTTO DIY Robot na Maker Faire 2019

Pokud jste bastlíř nebo tvůrce, pak není třeba představovat, co je to Maker Faire. Nakonec můžete rovnou nasát atmosféru minulého roku v článku o Maker Faire 2018. Ten letošní Maker Faire se koná již tento víkend 22. a 23. června!

Letos to na samostatný stánek HW Kitchen a Arduino.cz nevyšlo a tak jsem se rozhodl podpořit projekt Otto robotů, který rozhodně stojí za bližší prozkoumání, ať jste maker nebo ne. V závěru článku je informace o Maker Faire workshopech, kde se budete moct aktivně podílet na líhnutí dvaceti nových robotů druhu Otto! :)

Co je to ten Otto Robot?

Otto neboli Ottík je malý robůtek, kterého zvládne vytvořit doslova každý, a to bez ohledu na předchozí zkušenosti s elektronikou nebo programováním. Myšlenka těchto roztomilých robotů se zrodila před třemi roky v hlavě tvůrce Camilo Parra Palacia a projekt od začátku pohání touha maximálně přiblížit robotiku a tvoření robotů obyčejným lidem. Vše je postaveno na volně šiřitelném hardware a software, aby si každý mohl robota sestavit vlastními silami a třeba jen ze šuplíkových zásob!

Camilo Parra Palacio - tvůrce Otto DIY robota
Camilo Parra Palacio – tvůrce Otto DIY robota

Z čeho se Ottík skládá a jak se programuje?

Ottík má bříško naplněné elektronikou na bázi populárních platforem Arduino nebo micro:bit. Jedná se o základní použití hardware, nic složitého. Tělo i nožičky má pak kompletně vytisknuté na 3D tiskárně. Nohy robota se pohybují díky zabudovaným servům. Programovat se dá třeba pomocí obrázkového jazyka Scratch a člověk si ho může přizpůsobit kompletně podle svých představ. Tím myslím ne jen jeho pohyb a chování, ale i Ottovy dovednosti nebo vizáž.

MoonWalk nebo Swing?

Ottík vás uchvátí svými dovednostmi. Kromě toho, že zvládne chůzi, tanec, různé pohyby, zvuky nebo reakci na překážky, tak vás vtáhne hravou formou do světa elektroniky, programování a 3D tisku. A ta malá potvůrka to udělá tak nenápadně, že si v zápalu bastlení ani nevšimnete, že už upravujete cykly v programu nebo vymýšlíte novou barevnou kombinaci jeho těla! Ottík je nenápadné stvoření, ale tím, co se s ním člověk naučí, dokáže opravdu překvapit. 😊

Napsat komentář