Close

Není robotická ruka jako robotická ruka

Arduino humanoidní ruka

Když se řekne robotická ruka, člověka hned napadne třeba taková, která staví auta ve Škodovce – o podobné jsme tu nedávno psali. Už nás ale většinou nenapadne ta, která vypadá jako ruka lidská.

Maker MertArduino se právě do stavby takovéto ruky pustil, a i když byste takovouto ruku na high-tech robotovi asi nečekali, ukazuje několik zajímavých konceptů. DIY zařízení napodobuje pohyby lidské ruky a je bezdrátově komunikuje pomocí modulů nRF24L01.

Pomyslné kosti ruky tvoří pružiny, které jsou obalené pěnou a lepicí páskou. O pohyb se stará petice serv (pro každý prst jedno), ke kterým jsou připevněna nylonová lanka, která ovládají prsty. Ovládání probíhá pomocí rukavice, na které jsou připevněné senzory ohybu. Ruka se tak snaží kopírovat pohyby vaší ruky.

Tento projekt je krásným příkladem toho, že k zajímavému výsledku nepotřebujete 3D tiskárnu, ani jiná high-tech zařízení.

Výsledek si můžete prohlédnout na videu níže. Další zajímavé projekty naleznete na YouTube kanálu autora.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/03/14/talk-to-the-low-cost-robotic-hand/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář