Close

Není vypalovačka jako vypalovačka

Arduino pyro vypalovačka

PyroGraph je plotter, který se nechal inspirovat tradičními tepelnými tiskárnami. Jako psací nástroj používá hrotovou pájku, kterou vypaluje obrazce do papíru.

Za projektem stojí tým: Bjørn Karmann, Lars Kaltenbach a Nicolas Armand. PyroGraph funguje tak, že do papíru vypaluje požadovaný obrázek hrotem o teplotě 450 °C. Doba dotyku hrotu a papíru určuje, jaký odstín bude mít výsledná vypálená tečka – od světle šedé po černou.

Zařízení tiskne na papírovou roli, takže délka výsledného obrazce může být teoreticky až 100 metrů. Odvíjením papíru je určena jedna souřadnice, druhou souřadnici určuje pohyb hrotu z leva doprava. Projekt je řízený softwarem, který vyvinula skupina studentů na Kodaňském institutu interakčního designu.

Arduino Pyro Plotter

Arduino Pyro Plotter

Kromě předem daného vstupu ovlivňuje výstup i aktuální hluk v prostředí, kde probíhá tisk. Jeho hlasitosti záleží míra rozostření výsledku.

Více si můžete přečíst na stránkách projektu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/09/15/pyrograph-is-a-plotter-that-burns-images-on-paper/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář