Close

Povedený Arduino teploměr a vlhkoměr

Arduino teploměr a vlhkoměr

Jay a Jamie chtěli nějaký pěkný vlhkoměr a teploměr do jejich dílny. Místo toho, aby si takové zařízení koupili, se rozhodli, že si postaví vlastní. Své dílo dovedli k dokonalosti.

Žijeme v Texasu, kde na jaře dochází k velkým výkyvům vzdušné vlhkosti a teploty, což může být pro některé naše truhlářské projekty pohroma. Díky tomuto zařízení můžeme včas přesunout projekty domů, kde je teplota a vlhkost stabilnější, nebo aspoň odložíme další postup, dokud vlhkost zase neklesne.

Kutilská dvojice navrhla krásnou skříňku z ořechového dřeva, do které vsadili jejich logo ve tvaru lebky. Ta má místo oka průhled, ve kterém je umístěný displej zobrazující aktuální teplotu. Vlhkost je indikovaná barevným podsvícením loga.

Arduino teploměr a vlhkoměr

Abychom ale jenom nechválili – projekt sice vypadá navenek náramně, ale uvnitř vše drží pohromadě tavné lepidlo.

Pokud vás příspěvek zaujal, podívejte se na stránku s návodem a na video níže.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/03/21/a-beautifully-finished-arduino-temperature-and-humidity-sensor/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář