Close

Prozkoumejte svůj týdenní kalendář s Arduinem

Arduino Timely

Skupina studentů (Kate Twomey, Leila ByronDaan Weijers, Luuk Rombouts) z Kodaňského institutu interakčního sesignu (CIID) vytvořila zajímavé uživatelské rozhraní, které zobrazuje osobní kalendář bez použití displeje.

Instalace se jmenuju Timely  a používá služby Temboo, Google Calendar API a běží na Arduino MKR1000. Pomocí WiFi modulu Arduina zařízení stáhne události následujícího týdne a zobrazí jejich počet jako rotace jednotlivých kruhů,mezi kterými jsou natažené červené provázky.

Projekt jsme koncipovali jako jednoduché zařízení, které bude umět vizuálně zobrazit počet blížících se událostí. Můžete také přeorganizovat nejnaplněnější dny tím, že se dotknete železných tyčí u daného dne. Kapacitní senzor k nim připojený rozpozná dotyk a přesune některé události (schůzka, hovor…) na jiný den. Pokud má tato událost další účastníky, upozorní je na přesun emailem.

Z tvorby Timely

Z tvorby Timely

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/04/26/explore-your-weekly-calendar-through-a-tangible-interface/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář