Close

RC Arduino vozítko s elektromagnetickým dělem

Arduino RC vozítko s elektromagnetickým dělem

Některé objekty a zařízení přímo vyzývají k tomu, aby byly upraveny a rozšířeny. Tak tomu bylo i u tohoto modelu nákladního automobilu. Autor projektu ho vybavil RC řízením a také deskou Arduino UNO. Vůz je možné řídit pomocí standardního RC ovladače. Arduino je připojené k RC přijímači a může být řízeno PWM signálem z přijímače.

Arduino RC vozítko s elektromagnetickým dělem

Kromě toho nalezneme na korbě automobilu ještě elektromagnetické dělo. Jeho míření je řízené pomocí dvou servomotorů. Dělo samotné sice není nebezpečné, ale k jeho ovládání jsou použity kondenzátory, které mohou být nabity až na 400V, takže je nutná opatrnost při manipulaci s nimi. Více informací o projektu je dostupných na serveru Instructables.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/04/27/rc-truck-packs-arduino-control-system-and-an-electromagnetic-accelerator-turret/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář