Close

Robotický vysavač s Arduinem

Arduino robotický vysavač

Už vás nebaví vysávat? Pusťte na to robota! Jako správný kutil se ale jistě nespokojíte s nějakým běžně dostupným robotickým vysavačem a radši si postavíte něco vlastního. Takto to alespoň udělal  kutil „theking3737“. Zařízení vzniklo jako školní projekt. Zmíněný kutil se postaral o hardware, zatímco spolužáci obstarali software.

DIY vysavač používá pole ultrazvukových senzorů, aby mohl detekovat předměty kolem a nenarážel do nich. Také je vybavený bluetooth modulem HC-05, který slouží ke komunikaci s mobilním telefonem, popřípadě hodinkami. Robot má šasi vytištěnou na 3D tiskárně. Mozkem celého zařízení je deska Arduino Mega.

Arduino robotický vysavač

Dle slov autora „nikdo nic podobného nedělal“. I přes to je výsledek velice povedený. Je vidět, že když člověk najde odvahu, zvládne cokoliv.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář