Close

Senzor ve tvaru ptačí budky zabraňuje lesním požárům

Arduino detektor požárů - Birdhouse alarm

Severní část Španělska, ve které nalezneme spoustu vesnic, ale také vegetace a divokého života, je velice náchylná na lesní požáry. Celých čtyřicet procent plochy této oblasti bylo v roce 2015 spáleno. Často se stává, že pokud požár vypukne v nějaké odlehlé oblasti, zůstane bez povšimnutí, dokud nezačne páchat větší škody. To už ale často bývá na boj s ohněm pozdě. S přibývajícím počtem takovýchto případů se rozhodla společnost Generali něco dělat a najít řešení, které by umělo včas detekovat začátek požáru.

Jaké je jejich řešení? Je jím tzv. Birdhouse Alarm, neboli „Alarm v ptačí budce“. Každá budka (vyrobená z recyklovaného dřeva) obsahuje Arduino, solární panel, detektor kouře a modul s připojením ke 3G síti. Ten umí odeslat zprávu o detekci kouře a místě výskytu místním autoritám, které mohou vypuklý požár řešit.

V současné době probíhá testování prototypu, který vytvořila společnost Ogilvy & Mather.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/04/prevent-forest-fires-with-the-birdhouse-alarm/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář