Close

Sledování hlavy s Wii kamerou

Arduino sledování hlavy

I když je Nintendo Wii v prodeji přes deset let, jeho ovladače pořád nabízejí hodně možností pro různé hackování a kutění. Jednou z velice zajímavých komponent je kamera z Wii Remote, která umí snímat pozici infračervených bodů v jejím zorném poli a posílat je jako souřadnice x a y po sběrnici I2C.

Jistě vás napadne několik různých projektů, které by se s takovou kamerou daly udělat. Jack Carter se rozhodl sestavit si ovladač pro letecký simulátor. Zmíněnou kameru připevnil nad monitor a na horní stranu sluchátek si připevnil IR LED. Kamera tak mohla poměrně přesně snímat pozici jeho hlavy vůči monitoru.

Data z kamery zpracovává Arduino UNO a posílá je do připojeného PC jako povely z Joysticku. Tyto povely jsou potom využité k ovládání kamery ve hře.

Poznámka: Aby mohlo Arduino UNO emulovat joystick, bylo nutné přehrát software sériového převodníku (u UNO rev3 je programovatelný).

Více informací o projektu naleznete na serveru Instructables.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/02/14/video-game-head-tracking-with-wii-remote-camera/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář