Close

Soutěž v kreativitě #WhyWait od Qualcommu

#WhyWait Qualcomm

Pět dní. Dva týmy. Cíl: sestavit originální, lidstvu prospěšné zařízení.

#WhyWait Invent-off představuje nový webový „seriál“ uváděný společností Qualcomm, ve kterém se dva týmy o čtyřech členech předhánějí ve snahách stvořit inovativní a světu prospěšný kus technologie. Podmínka (či omezení) je splnit tento úkol za pomoci desky Arduino Yún s integrovanou bezdrátovou Qualcomm konektivitou a zařízení poháněném procesorem Qualcomm Snapdragon. Výsledné projekty jsou ve finále vyhodnoceny porotci Tenayou Hurstovou, Sethem Porgesem a Saurou Naderi, tedy odborníky na poli open-source. Pod lupu přichází provedení, kreativita a způsob využití konektivity k vyřešení problému.

#WhyWait Qualcomm

V soutěži proti sobě stojí tým A a B. Jak si povedou?

Tým A – Propojené auto

Tým A si stanovil za cíl sestrojit tzv. „Smart Car“ za použití bezdrátových zařízení Qualcomm a senzorů vzdálenosti. Tato technologie má být dostupná pro jakékoliv auto, bez ohledu na jeho stáří.

#WhyWait Qualcomm

Tým B – Bezpečnostní batoh

Tým B se vydal trochu jinou cestou – běžný batoh dostal upgrade v podobě alarmu, který se při pokusu o jeho krádež rozsvítí a spustí poplašný zvuk. Celý systém je plně ovladatelný a sledovatelný přes chytré hodinky či jiné zařízení poháněné Snapdragonem od Qualcommu.

#WhyWait Qualcomm

Vnitřnosti chytrého batohu - Arduino Yun

 

Verdikt

Tým A vítězí!

Přestože oba týmy dokázali realizovat funkční, svěží a uživatelsky přátelské projekty, vítězem se stává tým A. Za tento triumf získává cenu v podobě $5,000, Qualcomm DragonBoard 410c a veřejnou pozornost na Gizmodu. Navíc jim bude na výstavě CES 2016 dána příležitost prezentovat svůj projekt na samotném Qualcomm stanovišti!

Kamila Ježková

Kamila Ježková

Studuji humanitní vědy, ale zajímám se také o nejnovější technologie, novinky a zajímavosti ze světa techniky. Baví mě překládat Arduino články a být tak v dobrém kontaktu s tímto světem. :-)
Kamila Ježková

Napsat komentář