Close

Třídění okurek Arduinem a umělou inteligencí

Arduino třídička okurek s umělou inteligencí

Při pěstování zeleniny je někdy třídění podobně náročné, jako samotné pěstování. Proto používá Makoto Koike technologii pro strojové učení Tensor Flow od společnosti Google k tomu, aby mu pomohla třídit okurky na rodinné farmě. Třídit umí podle velikosti, barvy a tvaru. Díky tomu se mohou jeho příbuzní věnovat jiným, ne tak otravným činnostem.

TensorFlow™ je open source knihovna pro numerický výpočty pomocí grafů datových toků. Uzly grafu reprezentují matematické operace, hrany zase reprezentují vícerozměrná datová pole (tenzory), která si mezi sebou operace předávají… -zdroj: https://www.tensorflow.org/

K pořizování snímků okurek je použita kamera připojená k Raspberry PI 3. V RPi dojde k analýze snímků pomocí malé neuronové sítě Tensor Flow. Snímky jsou dále odeslány na server, kde běží větší neuronová síť pro detailnější klasifikaci. Odsud je také ovládáno Arduino Micro, které obsluhuje posuvný pás a třídění samotné.

Schéma Arduino třídičky s umělou inteligencí

Schéma třídičky

Více o projektu se můžete více dočíst zde. Projekt v akci si prohlédněte na videu níže.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/09/01/sorting-cucumbers-using-ai-raspberry-pi-arduino/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář