Close

Umělecká vizualizace vln s Arduino UNO a LED pásky

Arduino vánoční výstava

Instalace od umělce Dmitry Morozova (možná ho znáte z předchozích článků pod přezdívkou ::vtol::) s názvem „Wave is my nature“ je k vidění v centru Mars v Moskvě. Jedná se o studii vlny – Wave – jako základního prvku všech zvuků.

Projekt vychází z teorie vlnově-částicové duality, která pojednává o tom, že světlo se může chovat jako vlna a částice zároveň. V tomto případě je vlnové chování znázorněno skutečnou kinetickou vlnou, reprezentovanou napnutými světelnými pásky, umístěnými v prostoru, které do pohybu uvádí soustava motorů. Instalace také odkazuje na problém modelování a zpracování periodických signálů, známý z mnoha odvětví – zkoumání kmitů strun, toku dat, vizualizace zvuku atd.

Prostorová světelná instalace jako celek reaguje na přítomnost publika a autonomně vytváří zvukovo-světelnou kompozici.

Dmitry použil k ovládání Arduino Mega a Arduino UNO společně s LED pásky, servo motory, dvoukanálový audio systém, IR detektor pohybu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/12/23/led-strips-installation-beyond-xmas/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář