Close

Zombie ruka jako zajímavá selfie rekvizita

Zombie ruka

Halloween je sice už za námi, s tímto projektem se ale s vámi musíme podělit. O Halloweenu se Američané předhánějí, kdo bude mít zajímavou tématickou výzdobu, kdo bude mít lepší kostým a podobně. Donnie Plumly, kreativní milovník technologií,  se rozhodl trochu ozdobit jeho kancelář. Vytvořil gumovou zombie ruku, která si s vámi udělá selfie a nasdílí ho na Twitter.

Tvorba odlitku zombie ruky

Tvorba odlitku

Donnie použil silikonový odlitek jeho vlastní ruky, podomácku vyrobený železný rám na zavěšení na kancelářskou zeď a senzor vibrací připojený na Arduino UNO. Jakmile si někdo s rukou plácne, Arduino UNO vyšle pomocí IR LED signál fotoaparátu, který ho vyfotí a uloží fotografii na Eye-Fi paměťovou kartu. Tato karta disponuje WiFi připojením a fotografie díky tomu ihned putuje na Dropbox. Pomocí služby IFTTT (zkrácenina z  If This Then That), která sleduje změny na patřičném Dropboxu, je fotka nahrána na Twitter účet @ZombieSelfie.

Umístění zombie ruky v kanceláři

Umístění zombie ruky v kanceláři

Pokud byste si chtěli něco podobného vytvořit, Donnie, napsal návod na server Instructables.com.

Oběť zombie ruky

Oběť zombie ruky

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/11/07/slap-my-hand-for-internet-fame/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář