Close

Arduino humanoidní robot Aspir

Arduino humanoidní robot

Humanoidní roboti jsou pro konstruktéry poměrně velkou výzvou. Vymyslet mechanismus robota, aby se mohl pohybovat a neztrácel rovnováhu totiž není úplně jednoduché. Pokud byste si ale chtěli takového robota postavit, ASPIR je dobrým bodem, kde začít.

Robot od kutila Johna Choi je vytištěný na 3D tiskárně a umí pohybovat všemi končetinami. Jejich pohyb zajišťuje 33 servo motorů, které řídí Arduino Mega za pomoci servo shieldu.

Arduino humanoidní robot

Velice podrobný návod stavby naleznete na serveru Instructables. Stinnou stranou zůstává, že stavba může zabrat i několik měsíců a cena součástek se šplhá k 2500 dolarů (cca 55000 Kč). S tím ale musíme u takto pokročilých projektů počítat. V projektu ale naleznete spoustu inspirace i v případě, že stavbu humanoida zrovna neplánujete.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/11/03/aspir-is-a-full-size-arduino-powered-humanoid-robot/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář