Close

Arduino vás ochrání před přepadením

Arduino vás ochrání před přepadením

Pohyb po ulicích velkoměsta s sebou nese jistou míru rizika, jako je přepadení, či kapsářství. Proto TVMiller přišel s chytrým systémem, který vás může ochránit před podobnými hrozbami, které se za vámi mohou v tichosti plížit. Svůj projekt nazval Arduino MetroPhones. Skládá se z Arduino Nano, ultrazvukového senzoru, digitálního potenciometru, baterie a pár dalších komponent. Vše je umístěno v krabičce vytištěné na 3D tiskárně.

Obyvatelé velkých měst jsou často neopatrní a stávají se snadnou kořistí zlodějů. Pro zvýšení jejich bezpečnosti jsme proto přišli se zařízením na Arduino Nano, které umí regulovat hlasitost přehrávané hudby na základě dat z ultrazvukového senzoru vzdálenosti. Touto zvukovou cestou vás tedy upozorní na objekty za vámi. Zařízení je navíc snadno ovladatelné a dá se jednoduše nabíjet.

Toto je zatím pouze prototyp s jedním zvukovým kanálem. Stereo verze by vyžadovala o kanál více. Do budoucna bychom chtěli zařízení zabudovat do ledvinky, či do batohu a informace o objektech za vámi posílat přes bluetooth přímo do mobilního telefonu.

Použití Arduino MetroPhones

Použití MetroPhones

Použití Arduino MetroPhones

Použití MetroPhones

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/27/arduino-metrophones-will-help-keep-you-and-your-bag-safe/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

One Comment on “Arduino vás ochrání před přepadením

Profilový obrázek
Martin
26.7.2016 at 13:10

Určitě bylo zábavné to vymýšlet, vyrábět, je to inspirativní, autor se na tom naučil spoustu věcí atd. Ale nevím… jako zábavný „arduino-punk“ ok, ale upřímně si myslím že je to naprosto neužitečná hračka.

Napsat komentář