Close

DIY Arduino Segway

DIY Arduino Segway

Na serveru Instructables.com se objevil popis zajímavého projektu DIY segwaye od uživatele Stoppi71. Na webu naleznete fotky projektu a další informace o jeho stavbě.

Balancovat na dvou kolech je poměrně obtížné, ale původní segway nám ukázal, že je to s pomocí dobré elektroniky možné. Od té doby se o podobná vozítka pokusila již spousta kutilů, včetně Stoppi71, který první pokusy začal provádět již před několika lety. Ten pro řízení vozítka použil gyroskop a akcelerometr pro měření náklonu a zrychlení. Pomocí několika potenciometrů je možné nastavit další parametry, jako je například výkon motorů pohánějících kola. Řízení je, na rozdíl od původního segwaye, provedené dvěma tlačítky na řidítkách.

Podobná vozítka rozhodně nepatří mezi jednoduché projekty, takže jestli o stavbě něčeho podobného přemýšlíte, můžete se nechat inspirovat. Pokud jsou vám sympatické i další alternativní způsoby přepravy, podívejte se na tuto elektrickou jednokolku.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/12/08/a-diy-segway-style-vehicle/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář