Close

„Já jsem malej, ale šikovnej“

Arduino stopky

V posledních letech je v oblasti technologií miniaturizace jasný trend. Udělat ale malé zařízení, které toho umí opravdu hodně a zároveň při návrhu a výrobě neutratit majlant, to už chce trochu talentu.

Youtuber „Volos Projects“ se do výroby takového zařízení pustil. Při tom se pokusil do něj „vměstnat“ co nejvíce funkcí a zároveň si vystačit s ovládáním pomocí jednoho tlačítka. K zobrazení dat použil malý OLED displej.

Hra Flappy Bird
Hra Flappy Bird

V miniaturním pouzdře kromě vodičů najdeme OLED displej, Arduino Pro Mini a malou baterii. Autor pro zařízení implementoval stopky, čítač, ale také hru flappy bird. Co byste pro zařízení naprogramovali vy? Fantazii se meze nekladou…

Ve videu níže autor dokumentuje prototypování a stavbu zařízení. V popisu videa najdete seznam komponent a další informace.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/12/10/this-one-button-device-can-do-many-things/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář