Close

Mikina, která umí zobrazit Tweety i libovolný text

Arduino mikina připojená k Twitteru

Pojďme si to říct na rovinu, programátoři si na  svých mikinách s kapucí opravdu potrpí :) Proto se na konci podzimu rozhodlo několik členů týmu FirstBuild vytvořit mikinu připojenou na internet, která je schopná zobrazit tweety s předem daným hashtagem.

Mikina je vybavená klonem Arduina Blend Micro a 16×32 maticovým displejem v plastovém obalu, který je všitý do přední části mikiny. Tento systém je připojen přes bluetooth ke smartphonu, který z internetu stahuje Tweety. Autoři v budoucnu plánují přidat animované GIFy.

Arduino a displej jsou napájeny přes USB powerbanku, která je umístěná v kalhotách uživatele mikiny. Jste připraveni na přitahování pozornosti na ulici?

Power is supplied through a USB battery placed inside a wearer’s pants or the hoodie’s pocket, in which case a USB cable can simply run from the Blend Micro. Ready to turn some heads as you walk down the street? You can check out FirstBuild’s entire project step-by-step here.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/25/wear-a-connected-hoodie-that-displays-tweets-and-text/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář