Close

Miniaturní horská dráha vytištěná na 3D tiskárně

Arduino horská dráha

Ať už máte, či nemáte horské dráhy rádi, musíte uznat, že se jedná o zajímavé technické kousky. Navíc může přeměna potenciální energie na kinetickou a naopak v rámci jejich pohybu působit až magicky. Matt Schmotzer se rozhodl, že si zmenšeninu takové dráhy postaví. Využil k tomu technologii 3D tisku.

Modelování tohoto propracovaného 3D modelu mu zabralo jen asi týden. Jeho vytištění ale trvalo dalších 450 hodin. Hodiny potřebné ke stavbě a dolaďování autor ani nepočítá.

Dráhu řídí deska Arduino Mega, která je tu poměrně vytížená – využito je 42 pinů z 54. Arduino totiž řídí nejenom motory, které uvádějí dráhu do pohybu, ale také ovládá různé brány a další bezpečnostní prvky, které zajišťují bezpečí imaginárním pasažérům a model se tak chová o něco reálněji . Dráhu v akci můžete vidět na videu níže.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/12/13/3d-printed-miniature-roller-coaster-powered-by-arduino-mega/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář