Close

Prozkoumejte světla a stíny s Arduinem

Výstava Void s Arduino

Rodrigo Carvalho je designér a umělec zabývající se interaktivním designem a novými médii z  portugalského města Porto, který se zabývá výzkumem vztahů mezi zvukem, obrazem a pohybem v audiovizuálních prostředí. Na blog blog.arduino.cc odeslal jeho poslední projekt založený na Arduino Mega.

První verze „Into the Void“ („Do prázdnoty“) je série audiovizuálních instalací, které vytvářejí zdání fyzických objektů pomocí světel a stínů za doprovodu strhujícího zvukového doprovodu. Na podlaze místnosti je rozmístěné pole trojúhelníků. Každý z nich má na spodní straně umístěný LED pásek, který je připojený k Arduinu. V prostředí MAX (prostředí pro jednoduché ovládání interaktivních objektů) běží generátory náhodných čísel, které náhodně zapínají a vypínají LED pásky.

Společně se zapínáním a vypínáním světel je generován i MIDI signál, ten je dále posílán do programu Ableton Live, který ho přehrává v podobě hudby.

 

Ukázka z Arduino výstavy Void

Ukázka z výstavy

Na instalaci dále spolupracovali Ana Duarte, André Sousa a Daniel Correia. Pokud vás zaujala, více informací naleznete na Visiophone.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/01/07/into-the-void-with-lights-and-shadows/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář