Close

Rotoped, který vás donutí k pohybu

Arduino Netflix stopper

Sledujete rádi filmy na Netflixu, či podobné službě? Je to jistě velice zábavná forma trávení času, ale má i stinnou stránku – moc kalorií při sledování filmu nespálíte. Tento problém se rozhodl vyřešit maker Roboro. Vzal jeho rotoped a upravil ho tak, že automaticky zastavuje přehrávání videa na Netflixu, pokud jezdec přestane šlapat.

Autor vzal Arduino Nano a připojil ho k vodiči, kterým normálně rotoped vysílá pulsy do displeje rotopedu. Arduino signál zpracovává a posílá údaje o rychlosti do počítače připojeného přes USB.

Arduino Netflix stopper - Elektronika

Elektronika

Na počítači běží skript napsaný v Pythonu, který když detekuje signál z Arduina, spustí prohlížeč Firefox a v něm Netflix. Skript také počítá různé statistiky, například počet kol a rychlost. Zobrazuje také zvolenou rychlost, pod kterou když klesne aktuální rychlost, zastaví se přehrávání videa. To se opět spustí po dosažení zvolené rychlosti.

Pokud si chcete postavit podobný projekt, můžete se podívat na návod na serveru Instructables, popřípadě si prohlédnout kód na GitHubu. I když je projekt vytvořený pro ovládání Netflixu, mělo by být snadné ho upravit i pro další služby.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/07/13/binge-watch-and-burn-calories-with-the-arduino-powered-cycflix/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář