Close

Trojan 77: Gamifikovaná simulace trojského koně

Trojan77: Gamifikovaná situace trojského koně

Trojan 77 je gamifikovaná simulace viru Trojský kůň, která běží na Arduino UNO. Trojský kůň je typ malware sloužící k vytvoření zadních vrátek do PC, která umožní vzdálené ovládání počítače a další potencionálně nebezpečné praktiky případným útočníkům. Tento prototyp byl vytvořen pro technické muzeum, aby představil největší hrozby tohoto viru. S inspirací ve známé hře naklápěcího labyrintu simuluje nebezpečí, které Trojský kůň přináší – úniky hesel, smazané složky a pád systému.

Novinová zpráva s Arduino Trojan 77

Novinová zpráva s Trojan 77

Trojan 77 vytvořil tým studentů kurzu Physical Computing (Dhrux Saxena, Gunes Kantaroglu, Liliana Lambriev, Karan Chaitanya Mudgal) na CIID.

Myšlenka vytvoření zařízení, které bude fyzicky simulovat digitální hrozbu, pro nás byla výzva. Způsoby, kterými počítačové viry fungují, jsou často velice komplikované a těžce vysvětlitelné bez zahlcení laika detaily. Vytvoření fyzického objektu tak pomůže tento složitý problém trochu přiblížit.

Trojan 77 prošel několika stádii tvorby. Jako první jsme udělali dřevěnou konstrukci – podobnou původnímu bludišti. Poté jsme přidali Arduino a Processing. Dva servomotory a joystick umožnily naklánění plochy, světelné senzory zároveň snímají pohyb kuličky a spouštějí události v Processing.

Studenti také vytvořili skvělé video, které dokumentuje tvorbu projektu ve stylu inspirovaném Carlesem a Rayem Eames:

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/02/22/trojan-77-a-gamified-simulation/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Už nějaký čas se zajímám o věci kolem Internetu věcí a otevřeného hardware a software. Tak jsem se také v roce 2010 dostal k Arduinu, pro které dodnes programuji a taky píšu články o práci s ním. Baví mě vymýšlet, jak staré věci používat novým způsobem.
Zbyšek Voda

Latest posts by Zbyšek Voda (see all)

Napsat komentář